III TURNIEJ ORLIKA O PUCH

Od początku roku szkolnego rozpoczęłą się III edycja Turnieju Orlika. Na etapie gminnym wystąpiły drużyny w czterech kategoriach. We wszystkich meczach wyniki zakończyły się na korzyść naszegok klubu. W następnym tygodniu chłopcy młodsi pojechali walczyć o awans do eliminacji wojewódzkich do Sycowa. Rywalizowali z Miliczem- 1:2, Sycowem -0:1, Twardogórą- 0:3 i nie awansowali do dalszego etapu. Chłopcy starsi w II etapie pojechali do Oleśnicy i zmierzyli sięz Dobroszycami- 1:0, Brzezią Łąką- 4:0 oraz w finale pokonali Oleśnicę w rzutach karnych 2:1 i awansowali do następnego etapu. Dzieczęta młodsze swoje mecze rozgrywały również w Oleśnicy i wygrały zespołem z Krośnic 4:0 i pregrały z Oleśnicą 0:1 ale udało się awansować do dalszych rozgrywek. Dziewczęta starsze pojechały do Wrocławia i pewnie wygrały ten turniej. Mecz ze Środą Śląską zakończył się wygraną 4:0 a z Brzezią Łąką wygraliśmy 6:0.

W natępnym ostatnim etapie eliminacji wojewódzkich wystartowały trzy nasze drużyny. Dziewczęta starsze w Bierutowie wygrały ze Środą Śłąską 5:1 oraz z Trzebnicą 4:0 i awansowały do finałów wojewódzkich. Chłopcy starsi grali w Kiełczowie i tam nie pozostawli szans rywalom. W grupie rozegrali mecze z Kiełczowem 2:0, Wiązowem 2:1 oraz z Krynicznem 2:0. W półfinale wygrali z Jelczem Laskowice 4:0 a w finale 4:1 z Dzierżoniowem.Dzięki wspaniałę grze podopiecznych Jerzego Karwaty również awansowali do finałów wojewódzkich. Nie udał się awans dzieczynkom młodszym, które w Oławie przegrały dwa mecze i musiały pożegnać się z turniejem.

W finale wojewódzkim obie nasze drużyny rozpoczęły rewelacyjnie wygrywając pierwsze mecze- dziewczęta z Iwinami- 4:0 a chłopcy z Leśną również 4:0. W drugim meczu dziewczęta wygrały z Jelenią Górą 1:0, a chłopcy z Miliczem 5:0. W ostanim swoim meczu dziewczęta po bardzo trudnym meczu zremisowały 1:1 i awansowały do finałów krajowych. Chłopcy ostatni swój mecz w grupie przegrali 4:1 z Dzierżoniowem, ale z drugiego miejsca awansowali do półfinałów, w którym po rzutach karnych przegrali z Ząbkowicami Śląskimi 3:4. Marzenia o awansie do finałów krajowych się skończyły, ale został jeszcze mecz o III miejsce, w którym chłopcy nie pozostawili szans przeciwnikom i pewnie wygrali 4:1.

W dniach 10-13 nasze dziewczęta pojechały reprezentować nasze województwo na Finał Krajowy do Warszawy. Tam w pierwszym dniu odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem brązowych medalistów Mistrzostw Europy do lat 17 oraz losowanie. My zostaliśmy wylosowani w grupie z Jaświłami( woj. podlaskie), Regnowem(woj. Łódzkie) oraz z Opolem Lubelskim(woj. Lubelskie). Drugiego dnia odbyły się rozgrywki grupowe, w których nie poszło nam najlepiej. W pierwszym meczu wygraliśmy 2:0:, w drugim zremisowaliśmy 1:1 i w ostatnim meczu z Regnowem wystarczył nam remis aby awansować do ćwierćfinałów. Niestety po samobójczej bramce przegraliśmy 0:1 i nasze marzenia o medalu się skończyły. Zajęliśmy III miejsce w grupie i trzeciego dnia rozgrywaliśmy Finał B o miejsca 9-16. Następny pechowy mecz, dwa razy sam na sam, poprzeczka i nic. Przeciwniczki z Trepcza zrobiły jedną akcję na naszą bramkę i gol. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 i nasze zmagania piłkarskie zakończyły się na XIII miejscu. Wprawdzie XIII miejsce w Polsce na około 4000 drużyn dziewcząt starszych to jak dla nas i tak ogromny sukces.

Wszystkim dziewczętom oraz ich rodzicom, którzy przyjechali kibicować do Warszawy dziękujemy.

Skład finalistek Mistrzostw Polski w kategorii dziewczęta starsze:

1 Paulina Wrzesińska- bramkarka

2. Oliwia Mazur- obrońca