SEZON 2009/2010

Już po raz drugi młodzi piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Bierutów uczestniczyli w halowym turnieju piłkarskim Silesian Winter Cup w Świdnicy.  Tym razem podopieczni Bartosza Purzyńskiego rywalizowali z rówieśnikami urodzonymi w 1999r i młodsi.  Nasz klub i zarazem powiat reprezentowali:  Brajan Pluta (kpt.), Adrian Michalak, Patryk Dec, Mateusz Korzeniowski, Adrian Łyszczarz, Kacper Kasprzak, Karol Klat i Michał Ciszewski.

Rywalizowano w dwóch grupach, z których każda liczyła 6 zespołów. My graliśmy w grupie pierwszej. Pierwsze dwa mecze wygraliśmy: 1-0 z Górnikiem Wałbrzych, trenowanym przez byłego reprezentanta Polski Włodzimierza Ciołka oraz 6-0 z zespołem ze Skarbimierza. Kolejny mecz zremisowaliśmy 2-2 z późniejszym zwycięzcą Gryfem Świdnica, potem przeszła poraża 1-3 z Top-Talent Wrocław, a na koniec zmagań w grupie odnotowaliśmy wysoką wygraną 5-0 z Rodłem Opole. W ten sposób zajęliśmy III miejsce w grupie (do finału zabrakło nam jednego zwycięstwa) i o miejsce V zagraliśmy ze Śląskiem Wrocław. Nazwa mówi sama za siebie, lecz młodzi piłkarze z Bierutowa nie przestraszyli się i zagrali bardzo dobry mecz wygrywając 3-0. Okrasą meczu był gol zdobyty z własnej połowy przez Adriana Michalaka.

Ostatecznie zajęliśmy bardzo dobre V miejsce, bo takowe wydaje się być dużym sukcesem tej nowej, ale bardzo zdolnej i ambitnej grupy. W tyle pozostawiliśmy takie zespoły jak wspomniany Śląsk Wrocław, Rodło Opole czy Orzeł Ząbkowice.  W sumie strzeliliśmy 18 goli, a straciliśmy 5. Naszym najlepszym strzelcem okazał się Adrian Łyszczarz, który z 10 bramkami na koncie został jednocześnie najlepszym strzelcem turnieju. Nagrodę wręczał mu wywodzący się ze Świdnicy Remigiusz Jezierski, który dziś reprezentuje barwy Jagielonii Białystok.

Nasz występ należy ocenić pozytywnie, bo ta grupa dopiero uczy się piłkarskiego rzemiosła.  Dużym wzmocnieniem okazali się młodzi chłopcy ze Zbytowej, Karol Klat (7 goli) i dobry w destrukcji Michał Ciszewski. Bardzo dobrze w obronie grał Adrian Michalak, a w bramce Brajan Pluta.