SEZON 2008/2009

23.05.09r. odbył sie III Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich pod hasłem "Piłkarska sobota z Europą", który przebiegł pod dyktando następców piłkarzy szóstej drużyny ekstraklasy - Śląska Wrocław.
W grupie pierwszej zwyciężyła właśnie ekipa Śląska, a w grupie drugiej bezapelacyjnie najlepszy był UKS Bierutów.
Drugie miejsca pozajmowały ekipy FC Wrocław Academy oraz MSP Rataje Oleśnica.

PÓŁFINAŁY:
UKS Bierutów - FC Wrocław Academy 0:5
Śląsk Wrocław - MSP Rataje Oleśnica 6:1

MECZ O 3. MIEJSCE:
UKS Bierutów - MSP Rataje Oleśnica 3:0
FINAŁ:
FC Wrocław Academy - Śląsk Wrocław 1:3

SKŁAD: UKS BIERUTÓW
Krzysztof Wróblewski, Dawid Król, Dawid Palica, Piotr Korpecki, Norbert Grzyb, Rafał Woś, Patryk Moś, Szymon Batóg, Kacper Sikora, Jakub Sobiesiński, Radosz Raczyński, Wiktor Kownacki,

09 MAJA odbył się się II Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Chłopców, na który przyjechały drużyny z Ziębic, Wabienic, Zbytowej oraz dwie drużyny chłopców z UKS Bierutów oraz dziewczęta. Zawody rozpoczął o godz. 10:00 Burmistrz Miasta i Gminy Bierutów Pan Władysław Kobiałka. zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym" po 10 minut. odbyło się łącznie 15 spotkań, w których  pierwsze miejsce zajęli gospodarze UKS I Bierutów wygrywając wszystkie mecze. II miejsce zajęła SP Wabienice, trzecie UKS dziewczęta Bierutów, czwarte UKS Dwójka Ziębice, piate UKS II Bierutów, szóste SP Zbytowa. poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych spotkań.

1. UKS Dziewczęta- UKS I Bierutów- 0:1

2. SP Zbytowa- UKS Dwójka Ziębice- 0:1

3. UKS II Bierutów- Sp Wabienice- 0:3

4. UKS Dziewczęta- Sp Zbytowa- 0:L

5. UKS I Bierutów- UKS II Bierutów- 5:2

6. UKS Dwójka Ziębice- SP Wabienice- 0:2

7. UKS Dziewczęta- UKS II Bierutów- 3:0

8. UKS I Bierutów- UKS Dwójka Ziębice- 2:0

9. SP Zbytowa- SP Wabienice- 0:3

10. UKS Dziewczęta- UKS Dwójka Ziębice- 1:0

11. SP Zbytowa- UKS II Bierutów- 0:1

12. UKS I Bierutów- SP Wabienice- 1:0

13. UKS Dwójka Ziębice- UKS II Bierutów- 1:1

14. UKS Dziewczęta- SP Wabienice- 0:1

15. UKS I Bierutów- SP Zbytowa1:0

Królem strzelców został zawodnik SP Wabienice Patryk Moś, który zdobył 7 bramek.

Najlepszym bramkarzem został Krzysztof Wróblewski z UKS I Bierutów.

06.05.2009 zawodnicy UKS Bierutów wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej "Danone CUP". 16 drużyn z województwa dolnośląskiego zostało podzielonych na 6 grup po cztery drużyny. Jeden zespół z grupy awansował do Półfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się 16 maja w Poznaniu. nam została przydzielona grupa z Obornikami Śląskimi, Brzegiem oraz ze Śląskiem Wrocław. zaczęliśmy bardzo dobrze, ponieważ w pierwszym meczy pewnie wygraliśmy z Obornikami 3:0. później było już gorzej. Wprawdzie długo remisowaliśmy ze Śląskiem, ale dwie minuty przed końcem meczu straciliśmy bramkę. trzeci mecz z Brzegiem się nie odbył, ponieważ drużyny nie dojechała. Śląsk wygrał pewnie z Obornikami 4:0 i straciliśmy szanse na wyjazd do Poznania. na pocieszenie zostało nam tylko to, że nasz zawodnik Dawid Palica, który grał w drużynie TKKF Wrocław wygrał rywalizację w swojej grupie i pojedzie na półfinał do Poznania.

Skład drużyny:

1. Krzysztof Wróblewski

2. Adrian Łyszczarz

3. Kacper Jaśko

4. Radosz Raczyński

5. Norbert Grzyb

6. Piotr Korpecki

7. Filip Szczypkowski

8. Adam Szczypkowski

9. Dawid Król

10. Jakub Sobiesiński

11. Rafał Woś

Już po raz VII w Bierutowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców im. Romana Kazimierskiego pod hasłem „STOP UZALEŻNIENIOM”.
7 grudnia w sali gimnastycznej rywalizowały młode piłkarki i młodzi piłkarze. W Turnieju udział wzięło 5 zespołów: UKS Bierutów dziewczęta, UKS Bierutów chłopcy, SP w Bierutowie, SP w Zbytowej oraz SP w Wabienicach. W sumie o miano najlepszej drużyny w gminie rywalizowało prawie 50 zawodników. Nagrody ufundował burmistrz, który w tym roku był naprawdę hojnym „mikołajem”, gdyż każdy z uczestników został obdarowany upominkiem. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz piłki, a drużyny z miejsc I-III dodatkowo otrzymały sprzęt sportowy.
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a zawody sędziował Marcin Purzyński. Przyznać trzeba, że mecze były zacięte, a o każdy metr boiska walczono z wielkim zaangażowaniem. Zwycięzcami okazali się zawodnicy SP Bierutów, którzy z kompletem punktów pozostawili w tyle drugi w kolejności zespół chłopców z UKS Bierutów, trzeci SP w Wabienicach, czwarty SP w Zbytowej i piąty zespół dziewcząt z UKS Bierutów. Najlepszym bramkarzem został Piotr Korpecki z SP w Bierutowie, a najlepszym strzelcem został Patryk Moś z Wabienic.
SKŁADY:
SP Bierutów: op. Jerzy Karwata
Szymon Borczyk, Filip Szczypkowski, Kornel Mikuła, Tobiasz Thomalla, Michał Adamski, Piotr Korpecki.
UKS Bierutów chłopcy: op. Bartek Purzyński,
Dawid Król, Dawid Palica, Adrian Łyszczarz, Rafał Woś, Krzysiek Skura, Krzysiek Wróblewski, Jonasz Piwnik, Kuba Sobiesiński, Norbert Grzyb.
SP Wabienice: op. Teresa Niedbała
Kacper Sikora, Szymon Batóg, Dawid Seweryński, Patryk Moś, Maciek Ślazyk, Kuba Śliwiński, Karolina Ślazyk.
SP Zbytowa: op. Jan Kwaśniewski
Wojciech Skalny, Dawid Matyjasik, Szymon Maściuk, Rafał Piotrowski, Damian Jamroży, Damian Puchała, Michał Ciszewski.
UKS Bierutów dziewczęta: op. Przemek Przybylski
Iwona Socha, Sandra Wiącek, Magda Kaczorowska, Laura Szczepaniak, Marta Urbaniak, Kasia Charemska, Marlena Ochocka, Karina Stanisławska.