SEZON 2012/2013

W niedzielę17 lutego nasi żacy wzięli udział w II Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa UKS SAP Brzeg. Na zawody przyjechało 8 drużyn. Naszym zawodnikom przyszło rywalizować z UKS SAP Brzeg,"Czarni" Otmuchów oraz z KS Sławięcice- Kędzierzyn-  Kożle. W pierwszym meczu UKS Bierutów zremisował 1:1 z późniejszym wicemistrzem turnieju UKS SAP Brzeg. Bramkę wyrównującą zdobył Gracjan Wojciechowski. W drugim meczu pokonaliśmy 1:0 również po bramce Gracjana z KS Sławięcice- Kędzierzyn- Koźle. W ostatnim meczu wystarczył nam remis, aby awansować do półfinałów. Niestety nie udało się wykonać zadania. Przegraliśmy 2:0 z "Czarnymi" Otmuchów. Zajęliśmy III miejsce w grupie i przyszło man walczyć o miejsce piąte. Po bardzo udanym meczu i bramce Barka Króla wygraliśmy z UKS Spiders Krapkowice 1:0.

ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna FC Wrocław Academy. Drugie miejsce zajęli gospodarze UKS SAP Brzeg, trzecie "Czarni" Otmuchów,czwarte "Sokół" Marcinkowice, piąte UKS BIerutów, szóste UKS "Spiders" Krapkowice, siódme "Stal" Brzeg, ósme KS Słąwięcice- Kędzierzyn Koźle.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, medale oraz drużyny otrzymały puchary. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a gra toczyła się zgodnie z zasadami fair play.

15 grudnia w Hali Widowiskowo- Sportowej odbył się I Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców, który dofinansowany był z funduszu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Na zawody przyjechało 7 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszej grupie znalazły się: "Fair Play" Wrocław I, OKS "Odra" Opole, MKP Wołów oraz UKS Bierutów. W drugiej grupie znalazły się drużyny z "Fair Play" Wrocław II, AP Oleśnica oraz UKS Bierutów II. W tej grupie miała zagrać jeszcze drużyna z Brzegu, która nie dojechała.

Po rozgrywkach grupowych pierwsze miejsce w grupie A zajęła OKS "Odra Opole, , która nie przegrała ani jednego meczu, drugi okazał się MKP Wołów. W grupie B pierwsze miejsce zajęła AP Oleśnica, drugie "Fair Play" Wrocław. Wszystkie te drużyny rozegrały mecze półfinałowe. w rywalizacji pomiędzy Odrą Opole i Fair Play Wrocław mecz zakończył się na korzyść drużyny z Opola, która wygrała 2:0. W drugim półfinale lepsi od AP Oleśnica okazali się zawodnicy z MKP Wołów, którzy wygrali 3:0. Drużyny, które zajęły w grupach miejsca III i IV rozegrały mecze o miejsca 5,6,7.

Mecz o 3 miejsce został rozegrany pomiędzy AP Oleśnica oraz "Fair Play" Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. W finale mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem i do rozstrzygnięcia potrzebne było przeprowadzenie rzutów karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy z OKS "Odry" Opole.

Na zakończenie turnieju organizatorzy wręczyli nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, którym okazał się zawodnik "Odry" Opole- Błażej Sapielak, oraz wręczona została nagroda dla Króla Strzelców, którym został zawodni MKP Wołów- Filip Dymitruk.

UKS Bierutów bardzo dziękuje sponsorom( Liberum- Doradztwo Ubezpieczeniowe i Prawne- Marta Kubiak, Osadkowski S.A, OKiS Bierutów) za pomoc w organizacji w/w zawodów w w szczególności Dolnośląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie finansowe

Końcowa klasyfikacja

1. OKS "Odra" Opole

2. MKP Wołów

3. AP Oleśnica

4. "Fair Play" Wrocław I

5. UKS Bierutów I

6. UKS Bierutów II

7. "Fair Play" Wrocław II

W sezonie 2012/2013 zawodnicy urodzeni w 2002 roku i młodsi biorą udział w Lidze Orlików, która organizowana jest przez DZPN. Na turnieje przyjeżdżają drużyny z powiatu oleśnickiego. Na zawodach panuje wspaniała piłkarska atmosfera a mecze są pełne emocji. Nasza drużyna do rozgrywek wystawiała zawsze dwie drużyny- jedną chłopców, drugą dziewcząt. Rywalizacja toczyła się najpierw w grupach, a następnie w dalszym etapie rozgrywek rozgrywane byłym mecze o miejsca 1-3. Podczas najlepszego z występów UKS Bierutów zajął 2 miejsce przegrywając w finale z AP Oleśnica. Dziewczęta bardzo ambitnie walczą ze swoimi rówieśnikami, lecz niestety jeszcze odbiegają od nich umiejętnościami. Mamy nadzieję, że wiosną będziemy mogli obserwować również emocjonujące pojedynki w ramach tej ligi.